Automobilių imobilaizeris (čipas) – kas tai yra?

Automobilių imobilaizeriai (dar vadinami čipais) – yra tokie automobilių raktai, kuriuose įmontuoti elektroniniai kodai. Šiuolaikiniai automobilių raktai nebėra grynai mechaniniai, juose yra įmontuojamas elektroninis elementas, kuris sujungia atmintį, procesorių ir radiją į vieną mažą rakto dėžutę. Raktai su imobilaizeriu apsaugo nuo automobilio nuvarymo ir padeda elektroniniu būdu užblokuoti vienu metu keletą sistemų, tokių kaip kuro padavimo ar uždegimo sistemas. Iš ties automobilių imobilaizerių funkcija yra panaši į automobilių apsaugos signalizacijos. Skirtumas toks, kad imobilaizeriai patikimiau apsaugo automobilį nuo intelektualaus ar sumanaus įsilaužimo. Taip yra todėl, kad imobilaizeriai dirba mažu atstumu nuo rakto iki užvedimo sistemos, todėl nebelieka galimybės nuskaityti darbinių dažnių su net pačiais geriausiais skaitytuvais.

Įmontavus imobilaizerio sistemą ir įjungus užvedimą, imobilaizerio blokas siunčia aukštą dažnį į ryšio ritę ir laukia atsakymo, tai yra tinkamo kodo. Jeigu gautas kodas sutampa su imobilaizerio atmintyje įrašytu kodu, tai užmezgamas ryšys tarp imobilaizerio ir variklio valdymo bloko. Taigi, jei viskas tvarkinga ir taisyklinga, tai variklis pradeda veikti, o jeigu kur nors atsiranda trikdis, tai užsivedęs variklis iškart užgęsta. Taip pat sustoja ir degalų siurblys, nebesiunčiami impulsai į purkštukus, degimo žvakės nebeformuoja kibirkšties ir automobilis negali pajudėti iš vietos.

Vadinasi, raktai su įmontuotais imobilaizeriais apsaugo automobilį nuo vagystes. Beveik visuose naujesniuose automobiliuose raktai būna ne tik su mechaniniu, bet ir su elektroniniu kodu. Būtent elektroninis elementas – imobilaizeris – siunčia automobilio užvedimo spynelei specialų aukšto dažno signalą ir tokiu būdu  automobilyje esanti sistema sugeba atpažinti konkretaus rakto signalą ir tuomet leidžia užvesti transporto priemonę. Tačiau automobilis užsives tik tuo atveju, jeigu signalai bus teisingi. Nesvarbu tai, kad mechaniškai automobilio raktas atitinka užvedimo spynelę. Jeigu elektroninis kodas yra netinkamas, tuomet automobilio variklio nepavyks užvesti. Taigi, jeigu norite jaustis saugiai ir patikimai, tuomet tai galite padaryti įsigyjant automobilio raktą su imobilaizeriu.

Raktininkas.lt siūlo kreiptis pas juos dėl rakto su imobilaizeriu pagaminimo ir įmontavimo . Ne tik gali pagaminti raktus su imobilaizeriu beveik visų modelių automobiliams, tačiau taip pat gali padėti ir kitose situacijose. Gamina naujus raktus, remontuoja esamus, perprogramuoja elektroninius kodus ar atjungia pamestą raktą su imobilaizeriu.