Ką daryti užšalus automobilio durų spynelei?

Jau atėjo Gruodis ir vis labiau šaltukas spaudžia. Prasideda maratonas šąlančių nosių, neužsivedančių automobilių, o kartu ir neatsirakinančių automobilių durų spynelių. Tačiau viena bėda galime Jums padėti atsikratyti. Keletas patarimų, kaip atrakinti užšalusias automobilio durų spyneles.

Pirmiausia, žinodami, kad kiekviena diena vis šaltesnė nepamirškite specialiu skysčiu sutepti automobilio durelių gumų ir spynelių. Tai padarydami apsidrausite, kad vieną rytą netektų Jums stovinėti prie automobilio ir galvoti, kaip patekti į vidų. Taigi, sutepdami dureles ir gumą specialiu skysčiu galite išvengti nemalonumų. Nereikės galvoti, kaip patekti į automobilį, nereikės naudoti jėgos mėginant atidaryti dureles ir nereikės po to matyti suplyšusių apsauginių gumų. Šiuo metų laiku, kai dienos gali būti drėgnos, o naktį paspausti šaltukas, sunku atidaryti dureles. Mes rekomenduojame gumines dalis nusausinti ir sutepti specialiu, silikoninio pagrindo skysčiu. Nors jei to nepadarysite, padėti vis dar galėsime ir mes.

Šis patarimas pats svarbiausias, tačiau ne visuomet juo pasinaudojama, todėl kaip kam priminsime, o kai kuriems pasakysime, ką dar reikėtų daryti norint patekti į savo automobilį, kurio durelės  neatsidaro:

  1. Išlikite ramūs ir pamėginkite atrakinti kitas dureles. Atrodo savaime suprantama, tačiau tuomet, kai esate susinervavę dažnai ne apie visus sprendimus pagalvojate. Tikėtina, kad kitas užraktas nebus užšalęs.
  2. Turėkit omenyje, kad žiemos metu užšalusios spynelės gali būti dažnas atvejis, todėl turėkite specialaus skysčio spynelėms atitirpinti. Papuškus tirpalo į spynelę, ji turėtų netrukus atsirakinti. Tik, žinoma, to tirpalo nelaikykite automobilyje, nes juk užtrenktame automobilyje tirpalas tikrai nepadės. Patartina turėti keletą, vieną laikyti – namuose, kitą – darbe.
  3. Užšalus automobilio durų spynelei galima mėginti raktą pašildyti po degtukais ir po kelių sekundžių mėginti atrakinti spynelę. Tačiau šis būdas nėra pats geriausias, nes galima susilaukti ir nemalonių pasekmių. Naudojant per didelę prievartą ir bandant sukti raktelį, galima sulaužyti spynelę, taip pat su pakaitintu raktu galima apsisvilinti pirštus.
  4. Kitas būdas – raktą galima pabandyti sutepti techniniu vazelinu ir rakinti spynelę. Mėginti reiktų keletą kartų.
  5. Dar vienas būdas – iš namų atsinešti karšto vandens kibirą ir užpilti ant spynelės. Tačiau, žinoma, jeigu lauke -40 laipsnių, tokio būdo nesiimkite.
  6. Keistokas būdas – spynelę pakaitinti fenu, tačiau šis būdas reikalauja nemažai pastangų ir laiko sąnaudų.

Susidūrus su tuo, kad negali atrakinti savo automobilio, atkreipkite dėmesį į tai ar tikrai durų spynelė užšalusi ar pačios durys. Jeigu raktelis spynelėje sukiojasi, bet neatsidaro pačios durys, tai reiškia, kad užšalo ne spynelė, o automobilio durelės.

Apibendrinant, kiekvienas būdas reikalauja nemažai pastangų ir darbo, o taip pat juos atliekant savavališkai  galima dar labiau pagilinti nemalonumą. Kartais geriausias būdas – išsikviesti profesionalūs, kurie be problemų Jums padės.