Kaip apsaugoti savo namą ar butą?

Iš tiesų tik nuo mūsų pačių priklauso, kiek saugūs yra mūsų namai ir turtas. Gaila, kad dažniausiai žmogus pradeda rūpintis savo turto saugumu tik tuomet, kai jau įvyksta nelaimė ir jau turtas prarastas. Retai susimąstoma, kiek daug visko turime ir netgi prarastos smulkmenos sukelia netekties jausmą. Praradę ką nors mes ne tik pajuntame finansinę žalą, tačiau dažniausiai patiriame ir didelę moralinę žalą, kurios pinigais neįvertinsime.

Žmonės nori jaustis saugiai, todėl yra siūlomos įvairios priemonės, kaip tai užtikrinti. Aišku svarbiausia patiems rūpintis savo namais. Galima į pagalbą pasitelkti kaimynus. Kaimynai turi būti tie žmonės, kurie vieni kitiems padeda saugiau gyventi. Juk retai būna taip, kad nei vieno kaimyno nėra namuose. Jūsų kaimynai yra tie žmonės, kurie viską mato ir viską girdi, todėl gali Jums padėti. Jeigu kaimynai sutaria, bendrauja ir supranta, kaip svarbu padėti vieni kitiems, tai tuomet vagims būti nepastebėtiems yra labai sunku.

Kiekvieno mūsų namai prasideda nuo durų, todėl jos yra svarbios ne tik grožio, bet ir patikimumo bei tvirtumo aspektu. Deja, durys dažniausiai turi įvairių trūkumų, pradedant nuo to, kad padarytos nekokybiškai, baigiant tuo, kad durys atsidaro į vidų, kad leidžia papulti į vidų nuo stipresnio smūgio. Buto durų atidarymas tampa nesudėtingas dalykas, o tai kiekvienam suteikia nesaugumo jausmą. Aišku geriausia įsigyti šarvuotas duris bei duris su patikima rakto spynele. Rekomenduojame duryse įtaisyti ne tik stebėjimo akutę, bet ir įmontuoti gerą spyną. Jeigu turite gerą spyną, tai reiškia turite patikimas duris. Spynų pasirinkimas yra platus ir įvairus, todėl atitiks kiekvieno lūkesčius, poreikius bei finansines galimybes. Spynas būtina pakeisti, jeigu įsikėlėte į naują butą. Geriausia duryse turėti netgi kelias spynas, tuomet ilgapirščiams tikrai bus sunkiau įeiti į Jūsų būsto vidų.

Dabar yra gaminamos tokios raktų spynos, kurios įveikiamos tik su specialistų pagalba, jos yra tvirto metalo bei neleidžia išlaužti bei išgręžti spynų. Tačiau netgi įstačius pačias patikimiausias spynas, vis tiek viskas priklauso nuo Jūsų pačių. Nepamirškite tinkamai naudotis spynomis ir raktą pasukti tiek kartų, kiek reikia, taip pat nepalikinėkite raktų lengvai prieinamose ar netgi matomose vietose.

Tvirtos durys ir gera spyna aišku dar ne viskas siekiant apsaugoti savo namus, tačiau tai pradžia ir pagrindas norint pradėti jaustis saugiau. Saugumas yra mūsų pačių rankose ir tik mes patys galime apsaugoti savus namus.