Kaip elgtis, jei automobilyje užsirakino vaikas?

Nemažai daliai vairuotojų pažįstama situacija – automobilio rakteliai užsirakino jo viduje. Šiai problemai išspręsti naudojami įvairūs, dažnai kūrybingi sprendimai - raktų ištraukimas iš transporto priemonės naudojantis viela (jei langas kiek pravertas) skamba kurioziškai, tačiau gali išgelbėti nemalonioje situacijoje. Tiesa, kur kas efektyvesnis ir paprastesnis metodas – specialistų teikiamas avarinis automobilių atrakinimas. Vis dėlto padėtis yra kur kas labiau komplikuota, jei užsirakinusios transporto priemonės viduje yra likęs vaikas. Tad kaip derėtų elgtis tokioje situacijoje?


Ko gero, pirmasis instinktas – kuo skubiau patiems ar su aplinkinių pagalba išdaužti langą. Tačiau vertėtų stengtis kuo mažiau nerimauti ir apgalvoti viską racionaliai. Išmušus stiklą, mažylis, įstrigęs automobilyje, patirs dar daugiau streso, o šukės jį gali net sužeisti. Be to, su išdaužtu langu važiuoti yra pavojinga, o pritrauksite ne tik praeivių, bet ir ilgapirščių dėmesį. Vos kelioms akimirkoms be priežiūros palikta transporto priemonė su išmuštu stiklu yra itin pavojingas sprendimas – galite neberasti tiek asmeninių daiktų, tiek automobilio dalių ar net jo paties. Taigi būtų būtinas skubus stiklo remontas, galintis kainuoti didelius pinigus.
 

Kaip tinkamas sprendimas atrodo ir pagalbos tarnybų – policijos ar gaisrinės – skubus iškvietimas. Tačiau jei situacija nėra kritinė, šio varianto rinktis nereikėtų. Gaisrininkams ar policijos pareigūnams prioritetas – pačiu greičiausiu būdu iš transporto priemonės išgelbėti Jūsų atžalą, o ne avarinis automobilio atrakinimas padarant kuo mažiau žalos. Greičiausias ir efektyviausias būdas jiems tai padaryti – plaktuku ar kita priemone išdaužti stiklą, todėl šia priemone dažniausia ir yra naudojamasi. Nors toks išmušimas – kur kas švaresnis, nei daužiant langą pačiam, Jūsų atžalai tai bus pakankamai daug siaubo sukelianti situacija, o langą taip pat reikės tvarkyti.


Patekus į tokią keblią situaciją, svarbiausia išlaikyti šaltą protą ir nedaryti skubotų sprendimų. Automobilyje užsitrenkus vaikui Jus gali išgelbėti avarinis automobilių atrakinimas, atliekamas šios srities ekspertų. Klaipėdoje mūsų specialistai gali užtikrinti, jog Jūsų atžala transporto priemonę paliktų kaip įmanoma greičiau, tuo pačiu neapgadinant ir transporto priemonės.