Seifų užraktų tipai: privalumai ir trūkumai

Žmonių lūkesčiai yra labai įvairūs, todėl ir seifus galime rinktis iš itin didelės gaminių pasiūlos. Galime rasti pačių įvairiausių išmatavimų ir skirtingo dizaino seifų. Tačiau dažniausiai seifai skiriasi dėl jų paskirties. Jeigu ieškote seifo ginklams, tai tokie seifai bus gana storų sienelių, o jeigu norite turėti seifą pinigams, tai jie bus nedideli ir lengvai paslepiami sienoje ar grindyse.

Seifus galima skirstyti ne tik pagal jų paskirtį, bet ir pagal užraktų sistemas.

Seifų užraktų tipai:

  • Raktu rakinami seifai. Šie seifai yra dažniausiai pasirenkami žmonių. Jie nėra brangūs, jais paprasta naudotis. Tačiau šių seifų trūkumas, kad jų užraktas nėra patikimas. Vagys lengvai gali išlaužti spyną. Tokiuose seifuose dažniausiai laikomi ginklai.

  • Seifai su mechanine kodine arba kombinacine užrakinimo sistema. Ši seifo rakinimo sistema yra itin sena. Ji reikalauja įvesti tam tikrą kombinaciją (įprastai – pasukti ant seifo esantį ratuką). Šios užrakinimo sistemos privalumas – patogumas, nes nereikia nešiotis rakto, o gaminio saugumo lygis gana aukštas. Tačiau šiuos seifus gana sudėtinga atrakinti, atrakinimas reikalauja tikslumo, todėl dažnai to nepavyksta padaryti iš pirmo karto.

  • Seifai su elektronine arba skaitmenine užrakinimo sistema. Šie seifai reikalauja įvesti numatytą skaitmeninį kodą, būtina seifo atrakinimui ir užrakinimui. Tokie užraktai dažniausiai naudojami nuosavų namų, viešbučių bei biurų seifuose. Toks seifas yra patogus naudotis, nes nereikia nešiotis rakto ir jo aukštas saugumo lygis. Tačiau jie yra pakankamai brangūs ir kas kelerius metus reikia keisti seifo spynos baterijas.

  • Seifai su biometrine, t.y. pirštų antspaudų, užrakinimo sistema. Tai vis labiau populiarėjanti ir pažangi sistema, kuri nuskaito pirštų antspaudus. Prie šios užrakinimo sistemos papildomai galima naudoti ir įprastą raktą arba kodinį užraktą. Tokie seifai ypač patogūs, nes nereikia nei raktų, nei prisiminti specialių kodų ar kombinacijų. Tačiau jie iš ties labai brangūs, todėl žmonės retai tokius seifus naudoja namuose. Be to, šie seifai dažniausiai iš pirmo karto neatsirakina, nes sistema nesugeba nuskaityti antspaudo bei kas kelerius metus reikia keisti maitinimo baterijas.

Taigi, seifo užraktas dar nėra svarbiausias faktorius dėl saugumo. Net to pačio tipo spynos gali būti visiškai skirtingo saugumo lygio. Dar viskas priklauso nuo, ar seifas atsparus ugniai, vandeniui, mechaniniam, cheminiam ar elektroniniam poveikiu, gręžimui, pjovimui ir pan. Norėdami surasti savo lūkesčius atitinkantį seifą, turite atkreipti dėmesį į seifo sertifikatus. Sertifikatai parodo, ar seifas kokybiškas ir, koks jo saugumo lygis. Tačiau, kuo saugesnį seifą pasirinksite nuo vagių, tuo labiau ir patiems bus sunkiau jį atrakinti, jeigu pamiršite tam tikrus kodus, kombinacijas ar pamesite raktus. Žinoma, dabar jau yra paslauga – avarinis seifo durų atrakinimas, kuri padės Jums, jeigu susidursite su nemalonumais ir negalėsite atidaryti savo seifo.