Antras raktelis automobiliui – neretai užmirštamas, tačiau itin reikalingas. Jei transporto priemone naudojatės ne tik Jūs, o ir kitas šeimos narys, gali būti patogu pagaminti jiems nuosavą rakto kopiją. Tačiau dažniausiai antras raktas tampa atsarginiu ir gali gelbėti situacijose, kai niekaip negalite patekti į savo transporto priemonę. Skubant, kažkur pametus ar užmiršus raktus Jums žinomoje vietoje esanti jų kopija leistų susigrąžinti prieigą prie savo automobilio. Tai – tik keletas pavyzdžių, kai antras transporto priemonės raktas gali būti naudingas.

Visų pirma, turint antrą automobilio raktelį, galima užkirsti kelią greitam rakto susidėvėjimui. Visi raktai anksčiau ar vėliau susidėvi, o šį procesą dar labiau pagreitina netinkama jo priežiūra. Automobilio raktelį vertėtų reguliariai valyti bei stengtis jo nebraižyti ir nelankstyti – nederėtų jo naudoti jokioms kitoms paskirtims, išskyrus atrakinimą ir užvedimą. Turint antrą raktą, galima taikyti ir kitą metodą, užtikrinantį automobilio raktelio ilgaamžiškumą. Atsarginį raktą derėtų retkarčiais sukeisti su pagrindiniu: taip nei vienas, nei kitas raktelis nesidėvės nuo per dažno naudojimo bei kasdienio santykio su jam kenksmingais aplinkos veiksniais. Toks raktelių naudojimas, suderintas su tinkama jų priežiūra, leis užtikrinti, jog nei vieno, nei kito nereiks keisti pernelyg anksti.

Ko gero dažniausia antro automobilio raktelio įsigijimo priežastis – jis gali tapti tarsi gelbėjimosi ratu situacijose, kai dėl vienos ar kitos priežasties nepavyksta patekti į savo automobilį. Taip gali nutikti bet kuriam vairuotojui, tačiau tokiam atvejui visiškai pasiruošti neįmanoma. Vienintelis būdas iš anksto palengvinti sau naštą – turėti atsarginį savo automobilio raktelį. Daugeliu užsirakinimo atvejų jis suteikia galimybę greitai ir efektyviai patekti į savo transporto priemonę. Priešingu atveju vienintelės išeitys – avarinis automobilio atrakinimas, o jei esate nepažįstamoje aplinkoje ir nesijaučiate saugiai, gali tekti imtis net ir destruktyvių veiksmų, pavyzdžiui, išdaužti langą.

Galiausiai, atsarginis raktelis yra itin puikus pakeitimo variantas, jeigu kas nors atsitiktų pagrindiniam Jūsų automobilio raktui. Nors tinkamai išnaudojant antrą raktą galite užtikrinti minimalų susidėjimą, tačiau tai ne vienintelė priežastis, kodėl su rakteliu gali nebepavykti atrakinti ar užvesti automobilio, pavyzdžiui, raktas gali paprasčiausiai nulūžti. Tokiu ar panašiu atveju tikru išsigelbėjimu gali tapti atsarginis raktas – tereikės jį pasiimti ir galėsite tęsti ar pradėti kelionę. Naujo automobilio rakto gamyba turint funkcionuojantį raktelį taip pat yra kur kas paprastesnė. Priešingu atveju raktų gamintojui, siekiant pagaminti naują raktą gali tekti imtis netradicinių metodų – daugelis iš jų nėra nei greiti, nei pigūs.

Taigi antras automobilio raktas gali būti naudingas daugelyje situacijų. Nepavykstant patekti į savo transporto priemonę turima rakto kopija užtikrins greitą problemos sprendimą, o jei kas nors atsitiktų pagrindiniam Jūsų raktui, jį iškart galima pakeisti atsarginiu. Automobilio rakto gamyba Klaipėdoje ir kituose miestuose – paslauga, leisianti Jums pasirūpinti jau dabar naudojamo raktelio būkle.

Reikia skubios raktininko pagalbos?