Dėl vienos ar kitos priežasties neatsidarantis seifas – erzinanti problema, neleidžianti pasiekti pačio brangiausio savo turto. Ši situacija gali pasitaikyti bet kuriam seifo savininkui, tad vertėtų žinoti, kokie veiksmai gali leisti greitai vėl pasiekti savo daiktus.

Visų pirma svarbu atsiminti, jog kad ir kaip skubėtumėte pasiekti seifo turinį, nederėtų patiems imtis jokių destruktyvių metodų. Jie gali būti taikomi tik tais atvejais, kai nėra kitos alternatyvos ir įgyvendinami tik profesionalų. Nors tam tikri metodai gali atrodyti gan paprasti, tačiau modernūs seifai saugumo lygiui palaikyti neretai naudoja visą aibę delikačių mechanizmų, kuriuos pasitelkiant tik brutalią jėgą galima negrįžtamai sugadinti. Jei reikalingas itin skubus seifų atrakinimas, nesuklysite pasikliaudami profesionalais.

Siekiant užtikrinti, jog viską atliktumėte teisingai, turėtumėte sužinoti, koks yra Jūsų seifo tipas – tuomet Jums bus prieinama kur kas daugiau aktualios informacijos. Itin naudingas gali būti net ir gamintojo pavadinimas. Jis greičiausiai bus užrašytas ant durelių arba šono. Vis dėlto neretai renkamasi atvaizduoti tik logotipą, o kartais gamintojas saugumo sumetimais nepalieka jokių jį identifikuoti leisiančių ženklų. Imtis tolesnių veiksmų patiems – rizikinga: galite nepataisomai sugadinti seifą ar net jame esantį turtą. Tokiu atveju saugiausias sprendimas yra specialisto atliekamas seifų atrakinimas. Jo sukauptas žinių bagažas suteikia galimybę atpažinti daugelį seifų bei saugiai ir efektyviai juos atidaryti.

Iš esmės neatsidarantis seifas yra problemos simptomas, o ne diagnozė. Siekiant patekti į jo vidų, būtina išaiškinti tikrąją to priežastį. Kartais priežastis gana aiški: spynos viduje nulūžęs raktas ar išsikrovusi elektroninės spynos baterija profesionalui yra palyginus nesunkiai išsprendžiamos bėdos. Kitos problemos, tokios kaip atsilaisvinęs skląsčių tvirtinimas ar užsikirtę mechanizmai gali būti pastebėtos bandant pasukti rankeną. Jei ji sukasi taip, kaip turėtų arba trūksta ne itin daug, tačiau seifas neatsirakina, tikėtina, jog problema susijusi būtent su skląsčiais.

Dalį nuo vagysčių neapsaugotų seifų galima pabandyti atidaryti patiems – durelės gali atsidaryti, jei sukdami rankeną stuktelėsite saugyklos viršų. Naudojant šį metodą, dėl smūgio sujudantys skląsčiai trumpam atsuka vidinius užrakinimo mechanizmo komponentus į atidarymo poziciją. Toks atidarymas nereikalauja itin daug tikslumo, tačiau gali prireikti keleto bandymų. Jei vis dėlto durų atidaryti nepavyksta, tai reiškia, jog galima problema su skląsčiais arba Jūsų seifas paprasčiausiai yra pernelyg saugus, kad jį būtų galima atidaryti tokiu paprastu būdu.

Jei nepavyko tinkamai diagnozuoti problemos ar jai išspręsti būtini specializuoti įgūdžiai ar įranga, belieka kreiptis į profesionalus: jiems galite pateikti visą informaciją, kurią pavyko surinkti. Seifų atidarymo ekspertai Klaipėdoje dėl savo sukauptos patirties Jūsų seifui parinks tinkamiausią atidarymo metodą – tikėtina, jog tam bus reikalingi ir specialūs įrankiai.

Reikia skubios raktininko pagalbos?