Labai dažnai naudojamos spynos (pavyzdžiui, esančios lauko duryse), po tam tikro laiko tarpo susidėvi ir ima netinkamai veikti. Tuomet gali tekti apmąstyti jos keitimą, tad svarbu žinoti, kada jis yra taikytinas ir į kokias spynų savybes reikėtų atkreipti dėmesį.

Pirmiausia rekomenduotina nustatyti, ar visiškai nauja spyna apskritai yra reikalinga. Situacijose, kai neseniai atsikraustėte į namus arba pametėtų jų raktus, rekomenduotina kuo greičiau užtikrinti namų saugumą. Tačiau nereikėtų skubėti įsigyti visos spynos – šiais atvejais visapusis spynos keitimas įprastai nėra privalomas. Siekiamą poveikį suteiks ir spynos cilindro keitimas. Nauja spyna gali būti nereikalinga ir tuomet, jei netinkamai veikia dabartinė. Nors problema gali būti ir itin rimta, tačiau neretai ji dar tebėra remontuotina – taip sutaupytumėte pinigų ir laiko sprendžiant, kuri spyna tinkamiausia. Tiesa, spynų remontas – kruopštumo bei įgūdžių reikalaujantis procesas, kurį siūlytina patikėti šios srities profesionalams.

Renkantis spyną, svarbu atsiminti parametrus, kuriuos, siekiant užtikrinti saugumą, privalo turėti bet kuri pasirinkta spyna. Jei keičiama išorinių durų spyna, jai turėtų būti keliami kur kas didesni reikalavimai. Turi būti naudojamos tik šiai paskirčiai sukurtos spynos, atlaikysiančios ne tik galimus bandymus įsilaužti, bet ir temperatūrų pokyčius, drėgmę ir visa kita, kas neišvengiama lauko sąlygomis. Jei keičiate vidinių durų spyną, pasirinkimas bus kur kas paprastesnis.

Pagrindinė spynų savybė – užtikrinti, kad pro duris negalėtų patekti pašaliniai asmenys. Būtent dėl šios priežasties svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip gerai ji apsaugos Jūsų turtą nuo nepageidaujamų asmenų. Derėtų rinktis ne spyną, kurios saugumo lygis yra pats didžiausias, o tokią, kuri pritaikoma Jūsų situacijai ir jos naudojimas būtų praktiškas. Esminis spynų saugumo parametras – kiek jėgos sugeba atlaikyti skląstis. Apsauga nuo delikatesnių įsilaužymo metodų taip pat yra svarbi, tačiau ilgapirščiai dažniausiai pasitelkia paprastus ir greitus metodus. Pasitelkus pakankamai daug resursų ir skyrus tam laiko, galima įveikti bet kokį užraktą, tačiau įsilaužėliai jų paprastai neturi. Todėl tinkamai veikianti saugi spyna – puikus būdas nuo jų apsisaugoti.

Renkantis ar jau išsirinkus spyną, derėtų susisiekti su patikimu raktininku. Šios srities ekspertas Jūsų duryse gali kokybiškai sumontuoti naująjį pirkinį – taip galėsite būti tikri, kad ateityje neiškils su nekokybišku montavimu susijusių problemų. Net jei montavimu nuspręstumėte užsiimti pats, jis gali pateikti vertingų pasiūlymų, padėsiančių Jums išsirinkti spyną. Sukaupta patirtis leidžia suprasti, kokios durų spynos rekomenduotinos, o kokių vertėtų vengti. Be to, svarbu, kad įsigytų spynų remontas dėl vienokių ar kitokių priežasčių ateityje netaptų iššūkiu. Todėl svarbu pasirinkti kokybišką, patikrinto gamintojo spyną, kurios pakeitinės dalys būtų pasiekiamos ne tik dabar, bet ir tada, kai jų prireiks. Tokias ekspertines žinias gali suteikti tik žmogus, kurio veiklos sritis yra spynų montavimas.

Reikia skubios raktininko pagalbos?