Volkswagen automobiliai tebėra vieni iš populiariausių vairuotojų pasirinkimų. Ši markė priklauso platesnei Volkswagen AG grupei, kurios dalis taip pat yra tokie prekės ženklai kaip Audi, SEAT, Škoda, Porsche bei keletas kitų aukštos klasės markių. Viena iš mūsų įmonės specializacijų – Volkswagen atrakinimas bei raktų gamyba Klaipėdoje.

Nuo 1998-ųjų, VW automobiliuose imti naudoti lazeriu išpjauti raktai, o nuo 1995 m. kaip papildoma apsaugos sistema pridėtas imobilizatorius. Volkswagen raktelių skiriamasis bruožas – iš pultelio išsilenkiantis raktelis, nesutinkamas beveik jokių kitų markių automobiliuose. Tokio tipo raktelių gamyba yra kiek sudėtingesnė, nei klasikinio tipo, tačiau oficialus salonas ar autorizuotas servisas toli gražu nėra vienintelė išeitis - mūsų specialistams Klaipėdoje toks raktelis yra įveikiama užduotis.

Volkswagen atrakinimas ir jo pobūdis priklauso nuo automobilio saugos sistemos kartos. Iki 2000-ųjų naudota gana paprasta apsaugos sistema, tad ir atrakinimas, turint reikiamą žinių bagažą - elementarus. 2000-2003 m. daugelyje Volkswagen grupės automobilių jau buvo pasitelkiamas imobilizatorius, o norint pasiekti rakto pririšimo procedūrą, būtina suvesti keturių simbolių PIN kodą. Trečiosios kartos (2003-2005) VW apsaugos sistemos tam tikru kodavimu jau skyrėsi nuo kitų grupės markių – Audi, SEAT, Škoda ir t. t. Pagrindinė šios kartos naujovė – CAN duomenų perdavimo magistralė, pagreitinanti „bendravimą“ tarp tam tikrų modulių.

Keleto Volkswagen atrakinimas nestandartinis – norint su šiais automobiliais suporuoti naują raktą, būtinas PIN kodas, kurio išgauti tradicinėmis priemonėmis neįmanoma. Jį būtina nuskaityti iš paties imobilizatoriaus naudojantis būtent šiam tikslui skirta priemone. Gatvėse dažniausiai sutinkamas modelis, kurio atrakinimui būtinas toks procesas – nuo 2004 iki 2006 m. gamybos Touareg visureigis.

Reikia skubios raktininko pagalbos?