Durų užrakinimo problemos – neišvengiamas dalykas kiekvienam namų šeimininkui. Svarbu žinoti, kurios problemos turėtų būti nedelsiant išspręstos – priešingu atveju gali ženkliai sumažėti Jūsų bei Jūsų turto saugumas.

Itin dažna problema – atsilaisvinusios spynos ar rankenos. Durų spynos turi daugybę judančių dalių, o kiekviena iš jų yra būtina tinkamam spynų funkcionavimui. Nenuostabu, kad daugelis jų po tam tikro laiko dėl aktyvaus naudojimo paprasčiausiai atsilaisvina. Iš pažiūros tai – tik kosmetinė problema. Vis dėlto laisva durų spyna gali privesti iki to, kad negalėsite patekti į savo namus. Be kita ko, tokia spyna kur kas lengviau įveikiama įsilaužėliams. Atsilaisvinusios spynos bei rankenos nesunkiai pastebimos jas naudojant. Šios problemos priežastys - įvairios: nuo laisvėjančių varžtų iki lūžtančių vidinių elementų. Jei plika akimi nematote, kodėl tai vyksta, rekomenduotinas profesionalus spynų remontas. Kitu atveju rizikuojate, jog spyna ar rankena visai subyrės.

Problema, kurią ignoruoti sunku – spynoje nulūžęs raktas. Vis dėlto svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą jos sprendimą, kuris privalo būti itin delikatus. Raktą bandant pašalinti netinkamai, gali būti pažeisti vidiniai spynos mechanizmai, o tokiu atveju būtų būtinas ir spynos keitimas. Net jei ir labai skubate, vertėtų kreiptis į įmonę, kurios specializacija – avarinis durų atrakinimas. Jos ekspertai gali tinkamai įvertinti situaciją ir pasitelkti būtent tam skirtus įrankius.

Užsikirtinėjančios spynos ar skląsčiai taip pat yra problema, kurios pasekmės gali būti kur kas rimtesnės, nei gali pasirodyti. Jei durys apskritai nebeatsidaro, tai ko gero reiškia problemą su užraktu, sukeltą susidėvėjimo ar net nepavykusio įsilaužimo. Smulkesnių užsikirtimų priežastimi neretai tampa vidiniuose mechanizmuose besikaupiančios įvairios smulkios nuolaužos. Tokia problema yra linkusi blogėti bėgant laikui, kai spynos vidus vis labiau užsikemša, ir gali privesti net iki sulūžusio rakto. Visgi tikslią užsikirtimų priežastį diagnozuoti nėra paprasta, o sprendimas gali būti dar labiau komplikuotas, todėl derėtų kreiptis į profesionalus.

Įkišus ir pasukus raktą į spynos cilindrą, durys turėtų nesunkiai atsirakinti ar užsirakinti. Vis dėlto jei tai atliekant kartu su raktu sukasi ir visas cilindras, tai ženklas, jog Jūsų spyna turi didesnių bėdų, kurias derėtų išspręsti. Šią problemą iš visų aptartų lengviausia diagnozuoti, tačiau sprendimas nebūtinai yra toks paprastas. Besisukančio cilindro dažniausia priežastis – atsilaisvinęs varžtas, tad būtina jį priveržti. Nors tai skamba itin paprastai, priklausomai nuo to, kokia yra Jūsų spyna, jį pasiekti gali būti ne taip paprasta. Šios problemos pavojingumas slypi tame, jog besisukantis cilindras gali užkirsti Jums kelią apskritai atrakinti ar užrakinti duris: pirmu atveju galite likti užrakinti lauke, o antru bet kas nekliudomas galėtų patekti į Jūsų namus. Siekiant to išvengti, derėtų kuo laiku užtikrinti tinkamą spynos veikimą.

Durų užrakinimo bėdos gali tapti didžiule našta, tačiau to galima išvengti laiku ir tinkamai su jomis susidorojus. Įmonės, kurios veiklos sritis – spynų remontas Klaipėdoje ar kituose miestuose, specialistai gali tinkamai diagnozuoti problemą ir rasti tinkamą sprendimą, užtikrinsiantį tinkamą Jūsų spynų darbą.

Reikia skubios raktininko pagalbos?