Daugelis žmonių yra įsitikinę, jog durų spynos tarnauja kone amžinai, tačiau iš tiesų joms, kaip ir bet kokiems kitiems prietaisams ar įrenginiams, reikalinga ir mūsų priežiūra. Jei norite, kad spynų keitimas Jums būtų aktualus kaip įmanoma vėliau, iš pradžių pravartu atsižvelgti į šiuos patarimus.

Įsitikinkite, jog durys yra tinkamai įstatytos

Durų užraktas tinkamai veiks tik tuomet, jei jos bus tinkamai įstatytos. Netinkamai sumontuota durų spyna nėra itin patikima, o kartais gali pateikti ir nemalonių staigmenų ─ jei užraktas sugenda ar užstringa, kai kuriais atvejais gali padėti tik avarinis durų atidarymas.

Tačiau jei atkreipsite dėmesį, ar durų rėmas nuo pačių durų yra vienodai nutolęs tiek viršutinėje, tiek šoninėje pusėje, bet kokių nesklandumų pavyks išvengti. Tai ypač aktualu neseniai pakeitusiems duris, tačiau metams bėgant taip pat pravartu jas patikrinti.

Periodiškai sutepkite užraktą

Jei naudojate cilindrinę spyną, bent kartą į metus patartina ją sutepti specialiai užraktams skirtu tepalu. Tai padaryti labai paprasta: tereikia įpurkšti jį į užraktą ir keletą kartų įkišti raktą, kaskart nuo jo nuvalant nešvarumus. Šiuo atveju labai svarbu vengti buitinių, tam nepritaikytų valiklių, kadangi taip galite dar labiau pakenkti užrakto mechanizmams.

Pasigaminkite originalaus rakto kopiją

Nors raktai tarnauja labai ilgai, vertėtų nepamiršti, jog ir jie galiausiai nusidėvi, todėl tokioms situacijoms pravartu būti pasiruošus iš anksto ─ tuo labiau, jog atsarginis raktas leis apsidrausti nuo avarinių situacijų.

Neignoruokite smulkesnių problemų

Pastebėjote, kad spyna ar rankena šiek tiek atsilaisvino, durys retkarčiais užsikerta, o galbūt įtariate, jog pasukus raktą, drauge sukasi ir visas cilindras? Tiek šiais, tiek kitais abejonių keliančiais klausimais vertėtų pasikonsultuoti su kvalifikuotais specialistais: jie galės tiksliau įvertinti situaciją ir pasiūlys optimaliausius sprendimo būdus.

Be to, spynų keitimo kaina dažniausiai yra kiek brangesnė nei spynų remontas, todėl laiku pastebėję trūkumus, išvengsite didesnių investicijų. Net ir menkiausia smulkmena kartais būna esminė ─ pasistenkite jų neignoruoti!

Nepamirškite nuvalyti išorinių spynos detalių

Tai dažnai pamirštamas, tačiau labai paprastas darbas, kuriam tikrai neprireiks didelių Jūsų pastangų. Šiam valymui geriausiai tinka drėgna arba šiek tiek muiluota šluostė ─ svarbiausia vengti stiprių cheminių valiklių, kurie galėtų dar labiau pakenkti Jūsų spynai. Išorinių detalių nereikia valyti itin dažnai, tačiau retkarčiais pravartu įtraukti šį darbą į savo dienotvarkę: taip bus užtikrintas ne tik saugumas, bet ir estetika.

Reikia skubios raktininko pagalbos?