Namai daugeliui žmonių yra ta vieta, kur jie gali jaustis saugiai ir atsipalaiduoti. Siekiant, kad jie išties tokie būtų, reikėtų laikytis visų galimų saugumo priemonių. Namų lauko durų spynos – tarsi skydas, saugojantis Jus ir Jūsų turtą nuo vagysčių, įsilaužėlių bei kitokių namuose nelaukiamų svečių. Neretai užtikrinti saugumą naudojamos dvi spynos – tradicinė, neleidžianti nuleisti rankenos, ir papildoma, apsunkinanti įsilaužimą. Kitokių tipų durims taip pat pritaikomos papildomos apsaugos priemonės. Pavyzdžiui, stumdomos durys neretai yra apsaugomos pačių gyventojų naudojantis tvirta mediena ar net šluotos kotu, apsunkinančiu jų atidarymu iš išorės. Tačiau kad ir kokios spynos bei papildomos apsaugos priemonės naudojamos apsaugoti Jūsų namus, tam tikrais atvejais yra būtinas lauko durų spynos keitimas.

Visų pirma, namų spyną būtina pakeisti tuo atveju, jei į Jūsų gyvenamąsias patalpas buvo įsilaužta. Jei buvo išlaužtos durys, spyna gali būti nepataisomai sugadinta ar net neužsirakinti. Tačiau net jei ir įsibrovėliai į namus pateko kitu būdu (pavyzdžiui, pro langą) ir durys nebuvo paliestos, patalpose jie galėjo rasti atsarginį raktą. Tokiu atveju nepakeitus durų spynos įsilaužėliai į namus galėtų patekti kada tik panorėję, nepalikdami jokių įsibrovimo pėdsakų. Taigi durų spynų keitimas leidžia apsaugoti savo turtą užtikrinant, jog vagys negalėtų į vidų patekti pačiu paprasčiausiu keliu.

Spyną derėtų pakeisti ir tuo atveju, jei žmogus, su kuriuo dalinotės gyvenamosiomis patalpomis ar nuomojote jam butą, išsikraustė. Net jei originalus raktas ir buvo grąžintas, negalite būti tikras, kad nebuvo pagaminta rakto kopijų. Pakeitę durų spyną užtikrinsite, jog išsikraustęs jis nebegalės patekti į vidų. Be to, užmirštą rakto kopiją gali pasisavinti ir kiti asmenys. Taigi atsiranda nepageidaujamų asmenų patekimo į namą ar butą tikimybė, neleisianti jaustis visiškai saugiems. Tokiu atveju pakeista durų spyna ne tik apsaugotų Jus bei kitus gyventojus, bet ir leistų ramiau jaustis.

Galiausiai vertėtų reguliariai apžiūrėti ir patikrinti, ar durų spyna yra geros būklės ir tinkamai veikia. Jei raktus į spyną eina įkišti pernelyg lengvai, be jokio pasipriešinimo, yra nemaža tikimybė, jog spynos vidiniai mechanizmai yra susidėvėję. Taip pat reiktų apžiūrėti, ar nei viena spynos dalis nėra pernelyg surūdijusi, nes, esant dideliam rūdžių lygiui, ji gali paprasčiausiai sulūžti. Būtina patikrinti, ar užrakintos durys neatsidaro paprasčiausiai pakračius rankeną – jei durys atsidaro nepanaudojus rakto, spyną būtina keisti. Jei radote defektą savo spynoje ar nesate tikras dėl jos būklės, kreipkitės į įmonę, kurios specializacija – spynų keitimas Klaipėdoje ar kituose Lietuvos regionuose. Šios srities ekspertai gali įvertinti Jūsų situaciją ir, esant reikalui, pakeisti ar suremontuoti pažeistas ar susidėvėjusias spynas.

Namų durų spynos – viena svarbiausių priemonių apsaugoti Jus ir Jūsų šeimą, taigi derėtų stengtis išlaikyti kuo geresnę jų būklę. Tačiau jei vis dėlto į Jūsų namus buvo įsilaužta ar bandyta įsilaužti, išsikraustė su Jumis gyvenęs žmogus ar spyna nebetinkama naudoti, būtina ją keisti. Tokiu atveju Jums gali padėti spynų keitimo įmonė, kurios profesionalų atliktas darbas leis Jums jaustis saugiai.

Reikia skubios raktininko pagalbos?